تولید محتوای صوتی

pattern

تولید محتوای صوتی

       محتوای صوتی چیست؟ آیا می دانستید که تولید محتوای صوتی یکی از روش های بازاریابی محتوا است؟ اگر تا به حال از این روش برای رونق بیشتر کسب و کار خود استفاده نکرده اید زمان خوبی است که آن را امتحان کنید. بازاریابی محتوا روشی برای مارکتینگ است که در آن انواع محتوا برای مخاطبین تولید و منتشر می شوند. شما براساس هدف خود از بازاریابی محتوا و شناختی که از مصرف کنندگان دارید، انواع مختلف محتوا را تولید می کنید. تولید محتوای صوتی یکی از روش های بازاریابی محتوا است که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است؛ شرکت ها و مشاغل بسیاری به این نتیجه رسیده اند که محتوای صوتی مشتریان را به آن ها نزدیک تر می کند و ارتباط آن ها با یکدیگر صمیمانه تر می شود. آمار نشان می دهد که مردم نیز توجه بیشتری به محتواهای صوتی می کنند و بیشتر از قبل به آن ها گوش می دهند.

امروزه همه ما با کمبود وقت روبه رو هستیم و به احتمال زیاد وقتی پیدا نمی کنیم که بنشینیم و مقاله ای را مطالعه کنیم و یا ویدئویی را تماشا کنیم. تولید محتوای صوتی این جاهای خالی را پر می کند؛ شنونده هم زمان با کارهای روزمره خود می تواند به محتوای صوتی گوش بدهد. ممکن است حین گوش دادن به یک فایل صوتی در حال استراحت باشد، رانندگی کند و یا در باشگاه باشد. محتوای صوتی در این مورد با ویدئو و محتوای نوشتاری کاملا متفاوت است و نیازی به توجه و تمرکز کامل مخاطب ندارد. پس با تولید محتوای صوتی شما راحت تر می توانید مخاطبین را به خود جذب کنید؛ زیرا محتوای صوتی به راحتی در برنامه روزانه شان جای می گیرد و آن ها را با برند شما آشنا می کند. محتوا صوتی به صورت ضبط شده یا زنده ارائه می شود پس شنوندگان می توانند به صورت زنده آن را بشنوند و یا فایل را ذخیره کنند.

اگر می خواهید از این روش برای بازاریابی کسب و کار خود کمک بگیرید، باید مزایای آن را بشناسید و بدانید چرا کسب و کارهای مختلف به تولید محتوای صوتی نیاز دارند. از جمله مزایای تولید محتوای صوتی شامل موارد زیر هستند:

  • یک کانال اطلاعاتی و ارتباطی جدید برای کسب و کار شما شکل می دهد و مشتریان جدیدی را نیز به خود جلب می کند.
  • دسترسی به اطلاعات را آسان تر می کند. بسیاری از مصرف کنندگان که نمی توانند از انواع دیگر محتوا استفاده کنند و یا وقت کافی برای آن ندارند، گوش دادن به محتوای صوتی را انتخاب می کنند. همین مزیت تولید محتوای صوتی باعث می شود که میزان بازدهی کسب و کار شما بیشتر شود.
  • صدا ابتدایی ترین راه ارتباطی است. بنابراین وقتی از محتوای صوتی کمک می گیرید، احساس را به بازاریابی محتوا اضافه می کنید؛ به طور طبیعی مخاطبین ویژگی هایی را در صدایی که می شنوند پیدا می کنند. بنابراین صدایی که برای تولید محتوای صوتی استفاده می کنید روی آن ها اثر می گذارد، ارتباط را راحت تر می کند و احتمالا بیشتر به سوی شما جذب خواهند شد.

پادکست ها یا همان فابل های صوتی دیجیتال یکی از پرطرفدارترین انواع محتوای صوتی هستند که احتمالا شما هم در جاهای محتلف به آن ها گوش داده اید. پادکست ها طیف وسیعی از موضوعات را شامل می شوند و میلیون ها شنوده از قشرهای مختلف جامعه دارند؛ استقبال از پادکست ها دائما در حال رشد است. این محتواهای صوتی در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی مختلف و بیشتر به صورت هفتگی منتشر می شوند. اگر می خواهید از این نوع تولید محتوای صوتی برای بازاریابی شغل خود استفاده کنید، باید سعی کنید: پادکست های خلاقانه و مرتبط با برند خود تولید کنید، یک موضوع خاص انتخاب کنید که مستقیما روی کسب و کار و جلب نظر مخاطبین تان تاثیر بگذارد.

پادکست اغلب به صورت کلیپ صوتی کوتاه در حد یک تا پنج دقیقه تولید می شود؛ در این صورت یکنواختی و وقت گیری مطالب خواندنی و یا پست های ویدئویی را ندارد و مخاطب با هر میزان از مشغله می تواند پیام شما را دریافت کند. در زیر به برخی از مزیت های این نوع از تولید محتوای صوتی برای کسب و کارهای گوناگون اشاره می کنیم:

  • به تدریج مشتریان به برند شما علاقه مند می شوند و انتخاب اول آن ها برای خرید خواهید شد.
  • مخاطبین زیادی به مصرف کنندگان تبدیل می شوند و می خواهند چیز بیشتری یاد بگیرند.
  • شنوندگانی را به خود جذب می کنید که وقت زیادی برای گوش دادن به پادکست های شما می گذارند.
  • فرصت های فوق العاده ای برای آموزش رسانه ای پیدا می کنید. 

نکته آخر این که اگر می خواهید با تولید محتوای صوتی تعداد مشتریان را بیشتر کنید، ابتدا باید هدف خود از این روش را مشخص کنید. سپس در کنار محتواهای نوشتاری و تصویری، آن را در استراتژی بازاریابی خود جای دهید.

;