تولید محتوای نوشتاری

pattern

تولید محتوای نوشتاری

   آیا تا به حال به فکر استفاده از محتواهای نوشتاری برای بازاریابی کسب و کار خود افتاده اید؟ آیا اهمیت تولید محتوای نوشتاری در رونق مشاغل مختلف را می دانید؟ بهتر است بدانید که در عصر دیجیتال بسیاری از مصرف کنندگان قبل از خرید کالاها و خدمات مختلف در اینترنت مطالبی را در مورد آن ها می خوانند. به همین دلیل است که بسیاری از برندهای بزرگ و مطرح بر روی تولید انواع محتواهای نوشتاری تمرکز می کنند. با این که در دهه های اخیر مشاغل از راه های گوناگونی در فضای مجازی مانند تولید ویدئو و محتوای صوتی برای ارتباط با مخاطبین و رساندن پیام خود استفاده کرده اند، تولید محتوای نوشتاری و انتشار آن در وبلاگ و شبکه های اجتماعی هنوز یکی از روش هایی است که مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد. نوشتن نقطه شروع تولید تقریبا هر گونه محتوایی است؛ حتی اگر شما بخواهید محتوای صوتی یا تصویری تولید کنید. شما به کمک نوشتن هدف خود از تولید محتوا را به روشی برای جذب مخاطب تبدیل می کنید.

تولید محتوای نوشتاری راهکاری برای بازاریابی است؛ این روش اطلاعت مفید و رایگان در اختیار مخاطبین قرار می دهد، آن ها را به وب سایت شما جذب می کند، با برندتان آشنا می سازد، مشتریان را حفظ می کند و در نهایت میزان فروش و درآمد شما را افزایش می دهد. تولید محتوای نوشتاری (همانند سایر انواع تولید محتوا) ارتباط صاحبین مشاغل با مصرف کنندگان را نزدیک تر می کند. با مطالبی که در وبلاگ خود منتشر می کنید، در واقع اعتبار خود را در عرصه کسب و کارتان شکل می دهید. تولید محتوای نوشتاری تنها قرار دادن چند جمله در کنار هم نیست؛ این نوع تولید محتوا پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می آید. چه برای وب سایت محتوا می کنید چه برای یک شبکه اجتماعی، برای تولید محتوای با کیفیت باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

شناخت مخاطبین و تعیین هدف

اگر می خواهید محتوای نوشتاری موثری تولید کنید، ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. هر بخش از محتوای شما می تواند هدفی داشته باشد؛ هدف یک بخش ممکن است افزایش آگاهی مصرف کنندگان از برند شما و معرفی آن باشد و بخش دیگر با هدف تبلیغات، جذب بیشتر مشتریان و حفظ آن ها تولید شود. بنابراین قبل از این که تولید محتوای نوشتاری را شروع کنید باید بدانید چه می خواهید تا بر اساس آن ساختار و زبان متن خود را انتخاب کنید و محتوای کاربردی تولید کنید. برای این که هدف های خود را درست تعیین کنید باید مخاطبین خود بشناسید؛ مشخصات کلی آن ها را بدانید، از این که می خواهند چه اطلاعاتی از کسب و کار شما داشته باشند آگاه باشید، بدانید که چه سوالاتی در ذهن شان دارند و چه موضوعاتی برای آن ها جذاب است. اگر نیاز مصرف کنندگان را ندانید و بر اساس آن ها اهداف خود را مشخص نکنید، تولید محتوای نوشتاری کمک زیادی به رونق کسب و کار شما نمی کند.

تحقیق و جستجو

برای این که یک محتوای نوشتاری با کیفیت تولید کنید ابتدا باید در مورد موضوع مورد نظر تحقیق کافی انجام دهید. اگر می خواهید محتوای شما ارزش و اعتبار کافی داشته باشد، تحقیق و جستجو در مورد آن ضروری است. نوشتن گفتن یک موضوع نیست بلکه نمایش دادن آن است پس برای این که چیزی را به مخاطب نمایش دهید (چیزی که نیاز دارد بداند)، باید تحقیقاتی انجام دهید که از نوشته شما حمایت کند. اطلاعاتی که از تحقیق به دست می آورید پایه و اساس محتوای شما را شکل می دهند؛ مقاله هایی که اطلاعات نادرست دارند اثر منفی روی اسم تجاری شما می گذارند. برای تحقیق و جستجو قبل از تولید محتوای نوشتاری به این نکات دقت کنید:

  • موضوع خود را به دقت بشناسید: بعد از این که خواسته های خوانندگان خود را شناختید، سعی کنید موضوع خاص و محدودی انتخاب کنید و مطالب دقیقی در مورد آن تولید کنید.
  • مطالبی که تا به حال در مورد موضوع تان گفته شده را بخوانید: مقاله های متخصصین موضوع مورد نظر اعتبار بیشتری دارند و می توانند اساس محتوای شما را تشکیل دهند.
  • مواردی که در مورد آن ها گفته نشده را پیدا کنید: وقتی متوجه شدید که تا به حال چه مطالبی در مورد موضوع شما گفته شده، باید موارد گفته نشده را بشناسید و در محتوای خود جای دهید. در این صورت می توانید تولید محتوای نوشتاری عالی، مفید و منحصر به فرد برای کسب و کار خود داشته باشید.

ویرایش متن نیز از موارد مهم در تولید محتوای نوشتاری است. بعد از این که نوشته خود را کامل کردید، باید آن را از لحاظ اصول نگارشی و املایی چک کنید و خطاهایی که احتمالا وجود دارند را برطرف کنید. در این صورت یک محتوا روان و با کمترین خطا در وب سایت خود منتشر می کنید که خوانندگان نیز لذت بیشتری از خواندن آن می برند.

 

;