طراحی وبسایت و اپلیکیشن

pattern

طراحی وبسایت و اپلیکیشن؛ تعریف و مزایا

       امروزه با راه یافتن اینترنت به زندگی بشر، افراد بسیاری برای انجام کارهای روزانه خود از جمله خرید لوازم و دریافت خدمات مورد نیاز از فضای مجازی کمک می گیرند. مطالعات نشان می دهند که درصد بالایی از مردم قبل از این که اقدام به خرید آنلاین و یا حتی حضوری کنند، تحقیقاتی را در اینترنت انجام می دهند. دیجیتالی شدن سبک زندگی و تمایل مصرف کنندگان به جستجو در فضای مجازی موجب شده است که ساخت و طراحی وبسایت برای انواع کسب و کار به عملی ضروری تبدیل شود. صرف نظر از این که شما یک کسب و کار کوچک دارید و یا یک کمپانی را اداره می کنید، برای مطرح شدن در فضای اینترنت، معرفی خود به مصرف کنندگان، اثر گذاشتن روی دیدگاه آن ها (جلب اعتماد)، برقراری ارتباط با مخاطبین  و ارائه محتواهایی در مورد کسب و کار خود به طراحی وبسایت قوی و موثر نیاز دارید. وبسایت پایه و اساس تلاش های شما برای بازاریابی است؛ اگر برای طراحی وبسایت اقدام نکرده اید باید بدانید که درصد زیادی از فروش خود را از دست داده اید.  

طراحی وبسایت در واقع فرآیند ساخت وبسایت است که خود شامل بخش های مختلفی چون طراحی گرافیکی، طراحی ارتباط با کاربر، طراحی تجربه کاربری، تولید محتوا  و بهینه سازی موتور جستجو می شود. زمانی که وبسایت با دقت کافی طراحی شود و فضایی جذاب و متناسب داشته باشد، می تواند شیوه ای برای بازاریابی به حساب آید و بازدید کنندگان را به خود جلب کند. طراحی وبسایت دریچه ای برای رسیدن به کسب و کار شماست. اگر می خواهید کسب و کار خود را رونق دهید، باید صدای خود را به گوش مصرف کنندگان برسانید و آن ها را با برند خود آشنا کنید؛ داشتن یک وبسایت در فضای آنلاین این فرصت را به شما می دهد.

از مهم ترین مزایای طراحی وبسایت این است که مردم حین جستجو در اینترنت شما را پیدا می کنند، در مورد کسب و کار شما مطالعه می کنند، اطلاعاتی در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهید به دست می آورند و در صورت تمایل خرید می کنند. علاوه بر این، مشتریان با مراجعه به سایت ها می توانند محصولات و خدمات شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنند بنابراین شرکتی که وب سایت داشته باشد، کالاها و خدمات خود را با تصاویر با کیفیت و توضیحات کامل معرفی کرده باشند مشتریان بیشتری را جلب می کند.

طراحی وبسایت هم مانند سایر روش های بازاریابی هزینه دارد اما یکی از مزایای طراحی وبسایت این است که با یک بار هزینه کردن شما تقریبا همیشه می توانید از آن برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید. بهتر است بدانید که هزینه ای که برای طراحی، ساخت و نگه داری وبسایت می کنید در مقایسه با تاثیر آن بر روی بازاریابی و رونق کسب و کارتان، بسیار اندک است.

دیجیتالی شدن زندگی در عصر حاضر باعث شده است که بیش از 80 درصد از افراد از تلفن همراه خود برای انجام کارها و رفع نیازهای روزمره استفاده کنند. بنابراین اپلیکیشن هایی نیز برای رفع این نیازها که از جمله آن ها خرید کالاها و دریافت خدمات هستند، طراحی شده اند. کسب و کارهای مختلف برای جلب مشتریان بیشتر و ارتباط با آن ها، معرفی برند خود و در نهایت افزایش میزان فروش و درآمد خود از طراحی اپلیکیشن های تلفن همراه کمک می گیرند؛ این اپلیکیشن ها برای سیستم عامل های مختلف طراحی می شوند و شما از طریق آن ها می توانید با مخاطبین خود در سراسر دنیا در ارتباط باشید. شما با طراحی اپلیکیشن خاص کسب و کار خود می توانید آن را توسعه دهید. از جمله مزایای طراحی اپلیکیشن شامل موارد زیر هستند:

حفظ مشتریان: یکی از راه هایی که به جلب مشتریان و حفظ آن ها کمک می کند، برقراری ارتباط مستقیم با آن هاست؛ طراحی اپلیکیشن های تلفن همراه امکان برقراری این ارتباط را فراهم می کند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار از طریق خرید هایی که با برنامه موبایل انجام می گیرند، تبلیغات و اخباری که از طریق اپلیکیشن ارسال می شوند، با مشتریان خود در تماس هستید.

معرفی بیشتر برند: زمانی که شما از طراحی اپلیکیشن برای بازاریابی کسب و کار خود کمک می گیرید، این شانس را دارید که برند خود را در ذهن مخاطبین ثبت کنید. مطالعات نشان می دهند که هر فرد به طور میانگین دو تا سه ساعت در روز از تلفن همراه خود استفاده می کند. حال اگر مصرف کنندگان به طور مرتب لوگو، تصاویر و سایر موارد مربوط به برنامه های مختلف را در موبایل ببینند به راحتی آن ها را به خاطر می سپارند. آن هایی که اپلیکیشن کسب و کار شما را در تلفن همراه خود نصب کرده اند مرتبا لوگوی آن را می بینند و با اطلاعیه ها و تبلیغاتی که دریافت می کنند، درگیر هستند. این روش در بهتر و بیشتر دیده شدن برند شما کمک رسان قدرتمندی است.

;