تولید محتوای تصویری

pattern

تولید محتوای تصویری

      آیا تا به حال از ویدئوها برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده کرده اید؟ آیا می دانید که بیش از 60 درصد از بیزنس ها از بازاریابی تصویری کمک می گیرند؟

اگر می خواهید در میدان رقابت بمانید و کسب و کار خود را توسعه دهید، اکنون زمان خوبی است که از تولید محتوای تصویری دراستراتژی بازاریابی خود استفاده کنید. آمار نشان می دهد که درصد بالایی از مردم ویدئوهای مختلف را در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها تماشا می کنند، تعداد کسب و کارهایی که از روش تولید محتوای تصویری بهره می گیرند روز به روز بیشتر می شود و طبق گزارش بازاریاب ها، ویدئوها به این که مشتریان محصولات و خدمات را بهتر بشناسند، کمک می کنند. بنابراین محتوای تصویری به بخشی ضروری در استراتژی بازاریابی تبدیل شده است. محتواهای تصویری از موثرترین و قوی ترین راه های ارتباط برقرار کردن با مخاطب و تاثیر گذاشتن بر روی فکر و احساسات او هستند؛ با تولید محتوای تصویری، مصرف کنندگان بهتر می توانند با برند شما و چیزی که ارائه می دهید، ارتباط برقرار کنند. بیشتر افراد برای خرید احساسی تصمیم می گیرند و محتواهای تصویری نیز تعامل احساسی میان شما و مخاطبین برقرار می کنند به همین دلیل می توانند آن ها را جذب و تشویق به خرید کنند. پس با تولید محتوای تصویری با کیفیت، به راحتی می توانید مخاطبین را به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید.

اما تولید ویدئو کار آسانی نیست؛ بسیاری از تیم ها خلاقیت کافی دارند و می خواهند از محتوای تصویری در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنند ولی موفق نمی شوند؛ زیرا درک درستی از هدف صاحب کسب و کار و از تولید ویدئو ندارد و یا هزینه های آن را برآورد نکرده اند. بنابراین قبل از شروع تولید محتوای تصویری، زمان کافی برای برنامه ریزی و مشورت بگذارید تا هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنید. برای ساخت ویدئوهایی که کسب و کار شما را تبلیغ کنند، به نیازهای مشتریان پاسخ بدهند و همچنین جنبه اطلاع رسانی داشته باشند، باید به نکاتی توجه کنید.

مخاطب خود را بشناسید. اولین قدم در تولید محتوای تصویری، شناخت مخاطب است که بخش ضروری و مهم این روش بازاریابی محسوب می شود. باید بدانید که مخاطبین شما افراد زیادی با علایق گوناگون هستند اما هنگام ساخت یک ویدئو شما گروه خاصی را مورد هدف قرار می دهید که علایق مشترک دارند. اشتباهی که بسیاری از کسب و کارها دچار آن می شوند این است که محتوای تصویری طولانی با چندین هدف تولید می کنند که گروه زیادی را مخاطب قرار می دهد. در حالی که مردم می خواهند چیزهای مرتبط با نیازهای شان را ببینند پس بهتر است به فکر ساخت ویدئوهای کوتاهی باشید که هر کدام برای افراد خاصی مناسب هستند. تولید محتوای تصویری، طوری که رضایت همه مخاطبین را جلب کند کاری بیهوده است. برای این که بهترین نتیجه را از این بازاریابی محتوا بگیرید، برنامه زمانبندی تنظیم کنید و در آن موارد زیر را مشخص کنید: محتوای ویدئوها، محل ارسال آن ها (وب سایت یا شبکه های اجتماعی)، این که مخاطبین چگونه آن ها را تماشا می کنند و چه چیزی از محتوای آن ها به دست می آورند.

پیام خود را واضح برسانید. بعد از این که مخاطب خود را به خوبی شناختید، قدم بعدی در تولید محتوای تصویری این است که بر روی پیام هایی که می خواهید برای مخاطبین ارسال کنید، متمرکز باشید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید اختصاصی بودن پیام ها و ویدئوها است. ممکن است تعداد زیادی ویدئو ساخته باشید که پیغامی که می رسانند با بازاریابی برند تان همخوانی نداشته باشد. شما محصولات و کالاهای مختلفی را ارائه می دهید که بهتر است برای معرفی هر کدام یک هدف و پیام خاص تنظیم کنید. در این صورت می توانید پیام خود را واضح به مشتریان برسانید و به بهترین وجه برند تان را به آنها معرفی کنید. سعی کنید در تولید محتوای تصویری خلاق باشید، محتوایی منحصر به فرد تولید کنید و با پیغام واضح و مختصر با مشتریان ارتباط برقرار نمایید. برای این که نتیجه بهتری بگیرید، می توانید از تجربه یک پزشک کسب و کار استفاده کنید.  

بودجه مناسبی درنظر بگیرید. بعد از این که مخاطب و پیام خود را مشخص کردید، باید به فکر بودجه ای برای تولید محتوای تصویری باشید. پاسخ دادن به این سوال که تولید ویدئو چقدر هزینه دارد مشکل است؛ زیرا فاکتورهای مختلفی در قیمت آن نقش دارند. این که چه نوع ویدئویی تولید می کنید، چه ابزاری نیاز دارید، چند نفر عضو تیم شما هستند، فیلم برداری کجا انجام می شود و... از جمله فاکتورهایی هستند که هزینه تولید محتوای تصویری را تعیین می کنند. بخش های مختلف تولید ویدئو هزینه های متفاوتی دارند پس قبل از شروع کار باید آن ها را برآورد کنید. اما مسئله خیلی مهم این است که تولید نکردن ویدئو بهتر از تولید محتوای تصویری بی کیفیت است. پس اگر به فکر استفاده از این روش بازاریابی هستید ابتدا هزینه های آن را در نظر بگیرید و با شرکتی که تجربه کافی در این زمینه دارد همکاری کنید.

;